Apartmány v Chorvatsku

Jaké jsou proslulé pláže v Chorvatsku? Přečtěte si náš článek o nejlepších pláží v Chorvatsku.

Líbí se vám takový výhled? Klid a pohoda!
Hledat apartmány

Jedem na pláž: 10 nejskvělejších pláží v Chorvatsku

Jedním z hlavních lákadel dovolené v Chorvatsku jsou samozřejmě jeho nádherné pláže. A v tomto ohledu jsou vaše možnosti nekonečné. Oblázkové, skalnaté, písčité, rodinné, romantické – to vše je pro vás v Chorvatsku k dispozici. Abychom vám s výběrem pomohli, vytvořili jsme pro vás nabídku deseti nejlepších, u nichž nestanovujeme žádné pořadí kvality:

Dubovica na ostrově Hvar – Mnozí považují tuto pláž za nepřekonatelnou, jsou na ní jemné oblázky a vyhlíží na panenské vody jižního pobřeží ostrova Hvar. Do moře vyčnívá kamenná vila – úžasná scenérie, ze které se můžete těšit během oběda v místní restauraci nebo baru. Zaparkujte na hlavní silnici nad pláží. Krátká procházka dolů na pobřeží za to určitě stojí.

 

Bačvice ve Splitu – Nejoblíbenější písečná pláž tohoto dalmatského města. Bačvice není jen pláž, pro Split je přímo institucí. Její mělké a písečné vody z ní dělají ideální pláž pro rodiny s dětmi a díky barům a restauracím v pozadí zde můžete skvěle strávit celý den. Nenechte se zaskočit pohledem na dospělé muže, kteří vyskakují do vzduchu, aby udrželi malý míček nad vodou – jedná se o unikátní splitský sport Picigin.

 

Pláž Jerolim na ostrovech Paklené naproti městu Hvar – V roce 2011 ji kanál CNN označil jako nejlepší nudistickou pláž na světě. Maličký ostrov Jerolim na legendárních ostrovech Paklené je ostrovem dvou pláží. Směrem k městu Hvar se nachází pláž Amo, která je vybavena restaurací a koktejlovým barem, ale 50 m chůze na druhou stranu se nachází nudistická pláž Kordovon, která nemá problém s homosexualitou a jejíž okolní stromy jsou vyzdobeny uměleckými díly vytvořenými ze dřeva vyplaveného mořem.

 

Pláž Zlatni Rat na ostrově Brač – Jednoduše nejslavnější pláž v celém Chorvatsku. Nachází se v blízkosti jižní části městečka Bol a její tvar se s přílivem a odlivem mění. Přestože ze vzduchu vypadá pláž jako písečná, jedná se oblázkovou pláž, která během léta oplývá vybaveností. Skvělá volba pro rodiny, ale je třeba si přivstat!

 

Makarská riviéra – Jeden z nejdelších pásů pláží jadranského pobřeží se nachází po obou stranách resortu Makarská. Je těžké tady vybrat jednu jedinou pláž. Zúžit výběr vám pomůže užitečná aplikace Makarska Pláže, ale je opravdu z čeho vybírat – od rodinných pláží až po vzdálenější romantická místa.

 

Stiniva na ostrově Vis – Pro některé je pláž Stiniva ztělesněním pláže Robinsona Crusoe – pláž ukrytá za útesy vypínajícími se nad mořem, na idylickém místě nádherného ostrova Vis. Dalších komentářů není třeba.

 

Lokrum nedaleko Dubrovníku – Pláže Dubrovníku by mohly být nejslavnější chorvatskou destinací, ale nejsou schopny dostát majestátnosti jeho prastarých valů. Proto se mnoho návštěvníků vydává za vodními radovánkami lodí na pláž Lokrum. Její ploché skály se skvěle hodí ke slunění a její panenské vody poskytují po rušném dopoledním programu návštěvy památek Dubrovníku dokonalý odpočinek.

 

Zátoka Gustinja u města Rovinj – Přestože bývají dalmatské pláže oblíbenější, i Istrie nabízí spoustu skvělých možností. Jednou z nejlepších je zátoka Gustinja nedaleko oblíbeného města Rovinj. Jedná se o skupinu pláží, které přitahují rodiny i nudisty.  Prostě si vyberte místo a ulehněte na ručník! K zátoce po zaparkování dojdete pěšky krátkou procházkou.

 

Sveti Ivan, Lubenice na ostrově Cres – Ostrov Cres je jednou z nejvýznamnějších chorvatských přírodních rezervací. Je domovem klenotu mezi plážemi, který neoplývá hordami turistů. Městečko Lubenice, kde se pláž Sveti Ivan nachází, bylo vybudováno z kamene na útesu a v minulosti sloužilo jako strážní pevnost. Je přístupná lodí a oblíbená u jachtařů, které přitahuje její písečné pobřeží i soukromí.

 

Stará Baška na ostrově Krk – Nádherná oblázková pláž obklopená útesy. Stará Baška je oblíbenou pláží nudistů i rodin, které sem láká klid a úchvatné výhledy. Je také oblíbeným místem pro windsurfing, a to zejména v obdobích, kdy vane severní vítr „bura“.

PREMIUM APARTMÁNY

Apartmány Oklopčić - Čiovo
Apartmány Oklopčić - Čiovo
Apartmány Ivišić - Pakoštane
Apartmány Ivišić - Pakoštane
Villa STINA - Seget Vranjica
Villa STINA - Seget Vranjica