Apartmány v Chorvatsku

Apartmány v Korčula, ostrov Korčula. Ubytování k pronájmu ubytování Chorvatsko PSH.

Ostrov Korčula - Korčula
Hledat apartmány

Apartmány Ostrov Korčula - Korčula

Zatímco historické centrum Dubrovníku je v Chorvatsku asi nejslavnější, celistvé staré město Korčula je pravděpodobně krásnější. Město Korčula se nachází na západním výběžku ostrova stejného města. Historické centrum Korčuly lze projít během několika minut, ale má velmi útulnou atmosféru a okolní ostrovy spolu s poloostrovem Pelješac před ním tvoří malebnou scenérii, kterou lze pozorovat z některé z místních kaváren.

 

Je domovem nejslavnějšího cestovatele ze všech, rodištěm Marka Pola. Navštívíte-li místní muzeum a pohlédnete na výhledy z jeho domova, podivíte se, proč se tento muž vlastně rozhodl cestovat.

 

Původní obyvatelé byli ilyrského původu. Poté asi před 2 400 lety sem dorazili starověcí Řekové. Za nejstarší dokument z této doby se považuje kamenná destička nazývaná "Pséfisma z Lumbardy", kterou si můžete prohlédnout v muzeu města Korčula.

 

Nedaleko historického centra se nachází přístav trajektů, odkud jezdí pravidelné trajektové linky do Orebiće na poloostrově Pelješac, který je pevninou spojen s Dubrovníkem. Každý den také odjíždí katamarán do Splitu.

 

Ostrov Korčula proslul svými bílými víny. V historickém centru je zde také několik prvotřídních restaurací, které vám s radostí představí dvě nejznámější odrůdy, Pošip a Grk. Pošip je univerzálnější bílou dalmatskou variantou. Nejlepší dalmatská vína pocházejí z ostrova, zatímco odrůda Grk se pěstuje pouze na písečné zemině v nedaleké Lumbardě.

 

Ubytování v soukromí na Korčule (na ostrově Korčula)

Na ostrově Korčula je k dispozici široký výběr ubytování v soukromí. Zatímco někteří raději pobývají v rekonstruovaných kamenných apartmánech v historickém centru, jiní hledají vily nebo  apartmány na nedalekém pobřeží. Projděte si nabídku společnosti PSH Chorvatska uvedenou níže.

Váš PSH - Váš nejjednodušší způsob, jak najít apartmány v Korčula!

SPONZOROVÁN PŘEHLED V REGIONU

v Korčula apartmány

ubytování v soukromí Ostrov Korčula - Korčula | apartmány | pokoje | rekreační domy v Korčula

Momentálně zde nejsou žádné objekty v Korčula. Můžete použít vyhledávací pole najít ubytování v oblasti.


Proč dovolená v Chorvatsku?

Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Hledáte v Chorvatsku klid a příjemný odpočinek? Pak si přečtěte náš článek Objevujte Chorvatsko. Chcete vědět, které ostrovy je v Chorvatsku nejlepší navštívit? Chorvatsko se stalo v posledních letech díky velkému počtu turistů, kteří se rozhodli strávit dovolenou právě zde, doslova rekreační senzací. Na jejich návštěvu zde čekalo více než 1000 chorvatských ostrovů, nádherná města a úchvatné pobřeží.

Chcete vědět, která města jsou v Chorvatsku nejkrásnější? Vyberte si ze Splitu, Dubrovníku, Záhřebu nebo Zadaru, nejlepší evropské destinace roku 2016. Seznam nádherných měst je zde nekonečný.

Chcete informace o nejlepších chorvatských pláží přímo od zasvěcených? Pláž Zlatni Rat na ostrově Brač, Sakarun na ostrově Dugi otok a Stiniva byly vyhlášeny nejlepšími evropskými plážemi roku 2016. I na ostrově Vis najdete několik úchvatných pláží.

Chtěli byste se v Chorvatsku věnovat cyklistice? Na portálu PSH Chorvatska dokážeme odpovědět na každou vaši otázku a pomoci vám najít nejlepší ubytování v soukromí pro vaši dovolenou v Korčula.

PREMIUM APARTMÁNY

Apartmány Oklopčić - Čiovo
Apartmány Oklopčić - Čiovo
Apartmány Ivišić - Pakoštane
Apartmány Ivišić - Pakoštane
Villa STINA - Seget Vranjica
Villa STINA - Seget Vranjica