Apartmány v Chorvatsku

Hledáte možná i top destinace pro vaši příští dovolenou v Chorvatsku? Na správném místě!

Líbí se vám takový výhled? Klid a pohoda!
Hledat apartmány

Deset nejlepších destinací v Chorvatsku

Po celém Chorvatsku na vás čeká kvalitní ubytování v soukromí. Tým společnosti PSH Chorvatska vám velice rád pomůže najít na sezónu pronájem toho správného chorvatského apartmánu nebo vily. A kde že se letos nachází deset nejbáječnějších destinací? Užijte si shrnutí deseti nejžádanějších míst, které je třeba v létě navštívit.

 

Dubrovník – Říká se mu Perla Jadranu. Je lokalitou pod ochranou světového dědictví UNESCO. Dubrovník prostě není třeba představovat – jedná se jednoduše o jednu z nejvíce ohromujících turistických destinací na světě. Nenechte si ujít toulky nedobytnými zdmi starého města, procházku po hlavní třídě Stradun nebo výlet lanovkou za úžasnými výhledy na město. Dubrovník je nabitý skvělými možnostmi ubytování, od pronájmu renovovaných luxusních kamenných domů na starém městě až po modernější apartmány. Pro každého něco. A pokud jste fanouškem ságy Hra o trůny, určitě si nenechte ujít prohlídku lokalit, kde se seriál natáčel.

 

Korčula – Rodiště Marka Pola. Po chvilce strávené na starém městě Korčuly se člověk začne ptát, proč měl Marko Polo takové nutkání odjíždět z tak nádherného místa. Staré město, kterému se někdy říká mini-Dubrovník, nabízí pronájmy apartmánů, ve kterých si mohou návštěvníci vychutnat kouzlo bohaté historie města. Korčula je ostrovem vína. Je znám zejména proslulými odrůdami bílé vinné révy – Posip a téměř nevyslovitelné odrůdy Grk. Krátká plavba trajektem do městečka Orebić na poloostrově Pelješac je skvělým spojením s pevninou a Dubrovníkem.

 

Hvar – Je znám jako ostrov levandule, je nejslunečnějším ostrovem v Evropě a jediným ostrovem na světě, který se pyšní čtyřmi lokalitami pod ochranou světového dědictví UNESCO. V roce 1868 se stal kolébkou organizované turistiky v Evropě. Město Hvar je městem večírků, ale také kultury a prvotřídní gastronomie. Pronajměte si apartmán na starém městě, abyste byli ve středu dění, nebo vilu u pláže na klidnějším předměstí, abyste si užili nádherné vody tohoto kouzelného ostrova.

 

Brač – Největší z dalmatských ostrovů. Brač proslul svým bílým kamenem, se kterým se můžete setkat na budovách po celém světě, např. také na Bílém domě ve Washingtonu. Hlavní destinací ostrova je město Bol se svojí oku lahodící pláží Zlatni Rat. Pro mořeplavce je zase nejpřitažlivější příjemný přístav Milna. Na ostrově Brač je k dispozici velký výběr ubytování v soukromí, ale radíme vám, abyste si rezervaci sjednali předem.

 

Split – V minulosti byl znám také jako Brána k ostrovům. Split začíná konkurovat Dubrovníku v souboji o postavení nejlepší pobřežní turistické destinace Dalmácie. Středobodem života je Diokleciánův palác, kam se tento římský císař uchýlil po skončení své vlády. Jedná se o nejrušnější staré město Chorvatska, které má více než 4 000 obyvatel. V posledních letech, díky přeměně historických starověkých budov v luxusní a levná turistická ubytovací zařízení, přibývá v paláci možností ubytování v soukromí.

 

Vis – Ostrov Vis je pro mnohé nejkrásnějším z chorvatských ostrovů, a to díky svým přenádherným plážím, tak trochu odlehlé poloze a bohatému dědictví. Právě zde se v Evropě před více než 200 lety začal hrát kriket. Bohatá historie britského vojenství v souvislosti s ostrovem zahrnuje několik století.  Nenechte si ujít speciální vojensky zaměřenou prohlídku ponorkových základen tohoto kdysi uzavřeného ostrova. Mezi nemovitostmi k pronájmu se najde i několik skvělých kamenných vil.

 

Mali Lošinj – Dále na sever podél pobřeží jsme mezi mnoha malebnými ostrovy Chorvatska vybrali ostrov Mali Lošinj, jehož inovativní úřad cestovního ruchu pravidelně vyhrává různá ocenění v oboru. Posledním z nich bylo třetí místo na Světových cenách za inovaci v cestovním ruchu v Brazílii. Bohatství přírodních krás a pláží doplňuje kvalitní ubytování v soukromí.

 

Istrie – Poloostrov Istrie je jedním z nejdůležitějších turistických regionů Chorvatska a je také jedním z nejrozmanitějších. Rozhodněte se pro pozoruhodný římský amfiteátr v Pule nebo historická stará města, jako např. v Rovinj. Nebo se vydejte dále do vnitrozemí do příjemných vesniček v kopcích, jako např. Motovun, a užívejte si proslulou istrijskou gastronomii a víno, protože zde jste v domovině lanýžů.  Vzhledem k tomu, že se jedná o nejrozvinutější z turistických regionů Chorvatska, možností pronájmu kvalitních privátních apartmánů a vil je zde více než dostatek.

 

Záhřeb – Záhřeb, který byl nedávno zařazen mezi kandidáty na nejzajímavější hlavní město v Evropě, prožívá od vstupu Chorvatska do Evropské unie v loňském roce v oblasti turistiky renesanci. Stále více lidí si před cestou dále na jih pronajímá apartmány i v hlavním městě. Užijte si historické a kompaktní centrum města a seznamte se s nejneobvyklejší místní atrakcí, Muzeem rozchodů.

 

Varaždín – Zatímco pobřeží nadále přitahuje většinu chorvatských turistů, i vnitrozemí Chorvatska nabývá pro návštěvníky na zajímavosti. Město Varaždín bylo v roce 2014 jmenováno nejlepší destinací vnitrozemní části Chorvatska. Najdete zde příjemné staré město, hrady a tradici propracované barokní architektury. Díky tomu, že se město nachází jen hodinu cesty od Záhřebu, můžete jeho návštěvou strávit jednodenní výlet, nebo jeho tajemství odhalovat svým vlastním tempem prostřednictvím několika možností ubytování v soukromí.

PREMIUM APARTMÁNY

Apartmány Oklopčić - Čiovo
Apartmány Oklopčić - Čiovo
Apartmány Ivišić - Pakoštane
Apartmány Ivišić - Pakoštane
Villa STINA - Seget Vranjica
Villa STINA - Seget Vranjica