Apartmány v Chorvatsku

Hledáte pro svoji dokonalou dovolenou v Chorvatsku destinaci, která je něčím zvláštní?

Líbí se vám takový výhled? Klid a pohoda!

Úžasné chorvatské destinace

Chorvatsko se stává jednou z nejoblíbenějších rekreačních destinací Evropy. A není divu! Pyšní se úchvatnými městy, jako např. SplitDubrovníkZadar, a Záhřeb. Přestože jsou tato města bezpochyby pozoruhodná, Chorvatsko nabízí mnoho ještě úžasnějších destinací, které jsou stejně dokonalým místem pro trávení dovolené. Možná nejsou tak proslulá jako Hvar a Rovinj, ale oplývají stejně bohatou historií, kulturou, architekturou a přírodou.

 

Všechny tyto destinace se vyznačují prvotřídní nabídkou ubytování v soukromí (apartmány a pokoje, rekreační domy a vily), díky které jsou snadno přístupné a umožňují užít si pohodný pobyt. U nás v PSH Chorvatska nabízíme mnoho ubytovacích zařízení v prvotřídních destinacích, které čekají jen na to, až je objevíte.

 

Zde najdete některé z nejlepších méně známých destinací v Chorvatsku. Díky nim si můžete udělat obrázek o tom, jak bohatá naše nabídka je:

 

Ostrov Silba

Úchvatný ostrov Silba se nachází v Zadarském souostroví a je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Jedná se o panenský ostrov, kde si můžete vybrat z mnoha písečných a oblázkových pláží.

 

Na ostrov je zákaz vjezdu motorových vozidel. To vás ovšem nemusí vzrušovat. Na ostrově je vše na dosah.

 

Apartmány ostrov Silba - region Zadar

 

Ostrov Zlarin

Místní mu přezdívají zlatý ostrov. Ostrov Zlarin proslul výrobou šperků z červeného korálu, který se sbírá v moři v okolí ostrova.

 

Nicméně tento ostrov nabízí mnohem více. Oplývá panenskou přírodou a nádhernými plážemi, které jistě potěší každého výletníka.

 

Apartmány ostrov Zlarin - region Šibenik

 

Ostrov Iž

Idylický ostrov Iž si dokázal zachovat svůj charakter navzdory neustále rostoucímu počtu návštěvníků Chorvatska. Díky tomu je tento ostrov Zadarského souostroví skutečným klenotem.

 

Obec Mali Iž, jedna ze dvou vesniček ostrova je díky neporušené přírodě a neuvěřitelně čistým plážím obzvláště působivá.

 

Apartmány ostrov Iž - region Zadar

 

Ostrov Prvić

Ostrov Prvić je klidnou oázou vhodnou pro ty návštěvníky, kteří chtějí dovolenou strávit v okouzlujících zátokách mimo hordy letních turistů.

 

Na ostrově Prvić se nachází dvě obce. Obě jsou památkově chráněné lokality. Potřebujete-li si odpočinout a utéci před světem, pak je pro vás tento ostrov dokonalý.

 

Apartmány ostrov Prvić - region Šibenik

 

Ostrovy Kaprije & Žirje

Ostrovy Kaprije a Žirje jsou dva klenoty souostroví Šibenik, jež čekají jen na to, až je objevíte.

 

Kaprije oplývá vegetací a je skvělým místem pro pěší turistiku.

 

Naopak Žirje je dokonalým místem pro ty, kteří chtějí poznat dalmatský venkovský život a přitom odpočívat u moře.

 

Apartmány v ostrovy Kaprije & Žirje - region Šibenik

 

Ostrov Šolta

Ostrov Šolta je dokonale ukrytým pokladem. A nejlepší na tom je, že se nachází nedaleko Splitu a je přístupný trajektem. Zde snadno uniknete davům pevniny a budete mít azurové jadranské pobřeží jen pro sebe. Můžete zde navštívit autentický místní rodinný restaurant a vyzkoušet místní produkty.

 

Přejete-li si na vlastní kůži zažít opravdovou Dalmácii, pak je pro vás tento ostrov tím nejlepším.

 

Apartmány ostrov Šolta - region Split

 

Ostrov Lastovo

Ostrov Lastovo je rájem pro milovníky přírody. Je pokrytý lesy, lemován dramatickým pobřežím a je samou podstatou nedotčené přírody.

 

Díky svému přírodnímu bohatství se stal jedním z chorvatských národních parků. Pojedete-li na ostrov Lastovo, nezapomeňte ochutnat Maraštinu, místní odrůdu suchého bílého vína.

 

Apartmány ostrov Lastovo - region Dubrovnik

 

Vis & Komiža

Nejlepší evropská pláž roku 2016 je Stiniva na ostrově Vis. Pokud jste ji ještě nenavštívili, zapište si ji určitě na seznam, protože je úchvatná.

 

Ale ostrov Vis může nabídnout mnohem více než jen pláž Stiniva. Je známý také díky své tradiční dalmatské architektuře a přírodním krásám.

 

Na ostrově jsou dvě hlavní obce, město Vis a Komiža, jen co by kamenem dohodil od kouzelné modré jeskyně na ostrově Biševo.

 

Apartmány ostrov Vis - region Split

 

Dugi otok

Je až překvapivé, jak málo turistů ostrov Dugi otok navštíví, když se pyšní tak velkým bohatstvím.

 

Nenechte si ujít přírodní park Telašćica a chorvatský Karibik, pláž Sakarun. Kromě toho na vás ještě čeká maják Veli Rat, jeskyně Strašna peć a mnoho cyklistických a turistických stezek. Ostrov Dugi Otok má pro každého něco.

 

Apartmány ostrov Dugi otok - region Zadar

 

Ostrovy Ist & Molat

Chcete-li uniknout shonu a ruchu městského života a užít si poklid a to nejlepší, co může Jadran nabídnout, pak jsou pro vás ostrovy Ist a Molat to pravé.

 

Nacházejí se ve vzájemném sousedství a nejlepším způsobem, jak objevovat jejich krásy, je plavit se v malé loďce jejich odlehlými zátokami a zálivy a najít tak pro sebe malý kousek skutečného ráje.

 

Apartmány v ostrovy Ist & Molat - region Zadar

 

 

Líbí se ti to? Sledujte nás na Facebooku :)