Apartmány v Chorvatsku

Chcete jet v roce 2017 do Chorvatska? Kam jet a co navštívit? Co ochutnat a pít? Kde si rezervovat ubytování?

Líbí se vám takový výhled? Klid a pohoda!
Hledat apartmány

Proč bude Chorvatsko v roce 2017 nejvyhledávanější destinací?

Ještě nikdy nebylo cestování do Chorvatska vyhledávané tak jako v současnosti. Zdá se, že i čtenáři světových médií se shodují. Čtenáři magazínu Travel and Leisure prohlásili Chorvatsko nejlepší globální destinací roku 2016, město Zadar získalo ocenění nejlepší evropská destinace, a úchvatná pláž Stiniva byla prohlášena nejlepší evropskou pláží.

Zadar

 

Světové nadšení Chorvatskem bude pokračovat i v roce 2017 a pravděpodobně překoná veškeré rekordy roku 2016. Počet letů a příliv turistů bude větší než kdy v minulosti. Turistická nabídka bude dalece přesahovat tradiční letní sezónu. Takže vyvstává další otázka.

 

Co byste měli v roce 2017 v Chorvatsku zažít?

Návštěvníci, kteří do Chorvatska zavítají poprvé, musí dozajista začít u destinací, díky kterým se z Chorvatska stala globální hvězda. Těmi jsou mimo jiné DubrovníkSplitZadar a Hvar. Ve skutečnosti vás ovšem bude oslnivými ostrovy a křišťálově čistým mořem svádět celé jadranské pobřeží. Díky němu se budete vždy vracet. Nezapomeňte proto navštívit ŠibenikOpatiju a velkolepou Makarskou riviéru s jejími úchvatnými oblázkovými plážemi. Co se týče ostrovů, určitě si nenechte ujít Brač, Vis, Mljet a zlatý ostrov Krk.

Křišťálově čisté moře, Dugi otok, Chorvatsko

 

Chorvatským hlavním městem gastronomie a vína je bezpochyby IstrieVítěz ocenění pro nejlepší světový region v produkci olivového oleje Flos Olei pro rok 2016 může nabídnout mnohem více než jen olivový olej. Pyšní se také skvělými víny, např. vynikající malvazijí, i inovativními restauracemi, kde můžete ochutnat vyhledávané bílé lanýže. Kromě toho je Istrie poseta okouzlujícími středověkými městečky shlížejícími na krajinu z vrcholků zdejších kopců, jako např. Buzet a Groznjan, a dojem na vás jistě udělají také historická pobřežními města jako Rovinj, Pula a Novigrad.

Olivový olej v Chorvatsku, foto Croatia.hr

 

Chcete-li být spíše v přírodě, pak se můžete vydat na toulky osmi národními parky Chorvatska. Nesmíte si nechat ujít nádherný Národní park Plitvických jezer, který je uveden na seznamu chráněných památek UNESCO a skládá se z 16 vzájemně propojených jezer. Zdejší přírodní bohatství dále nabízí například vodopády Krka, souostroví Kornati a národní park Paklenica. Tyto národní parky vás provedou mořem i vznešenými horami a pro ty, kteří nechtějí na dovolené zahálet, nabízí mnoho rozmanitých aktivit.

 

Přestože většina cestovního ruchu míří zejména k pobřeží Chorvatska, u náročných turistů jsme také zaznamenali rostoucí zájem o kontinentální oblasti Chorvatska. Začít můžete svěžím hlavním městem Záhřebem a seznámit se s jeho jedinečnými muzei, elegantní kavárenskou kulturou a zajít na jeden z nejlepších evropských vánočních trhů. Kromě hlavního města můžete navštívit mnoho působivých destinací, včetně kopcovitého Zagorje, řady termálních lázní, barokního města Varaždin i horské oblasti Gorski Kotar.

Varaždin, foto Croatia.hr

 

Zagorje gastronomie

 

Kde najít ubytování v Chorvatsku?

Chorvatsko je nesmírně rozmanitou zemí s naprosto jedinečnými regiony, které uspokojí gurmány, nadšence do historie, milovníky přírody i ty, kteří chtějí jen odpočívat a čerpat sluneční energii u moře. Až se rozhodnete, která chorvatská destinace bude pro rok 2017 to pravé, budete potřebovat ubytování. Obraťte se na PSH Chorvatska a my vám pomůžeme najít dokonalý apartmán, vilu nebo dům pro dokonalou dovolenou v Chorvatsku.

PREMIUM APARTMÁNY

Apartmány Oklopčić - Čiovo
Apartmány Oklopčić - Čiovo
Apartmány Ivišić - Pakoštane
Apartmány Ivišić - Pakoštane
Villa STINA - Seget Vranjica
Villa STINA - Seget Vranjica