Apartmány v Chorvatsku

Apartmány v Severní Dalmácie (Zadar a okolí). Ubytování k pronájmu ubytování Chorvatsko PSH.

Region Zadar
Hledat apartmány

Apartmány Region Zadar

Zadar, který býval v minulosti hlavním městem Dalmácie a jehož historie sahá tisíce let do minulosti, a jeho okolí prožívá renesanci. Tento region se stává stále  oblíbenější turistickou destinací, a to zejména díky rostoucímu významu zadarského letiště. Příchod letecké společnosti Ryanair v roce 2007 přeměnil letiště pokryté minami v letiště, kterým v loňském roce prošlo téměř půl miliónu cestujících, a to hlavně díky společnosti Ryanair.

 

Pozoruhodné staré město Zadaru, mezi jehož atrakce patří úžasné mořské varhany, podle obecného mínění nejkrásnější západ slunce v Chorvatsku a fascinující muzeum skla, je jedním z nejoblíbenějších míst tohoto regionu. Nicméně v moři v okolí Zadaru se nachází také fantastické ostrovy, které stojí za návštěvu. Patří mezi ně ostrovy VirUgljanPašmanSilba, Iž a Pag, který je domovem světově proslulého pažského sýru, jedné z největších kulinářských specialit Chorvatska. Díky tolika ostrovům je region Zadar oblíbenou destinací pro jachtaře a není náhodou, že právě zde se koná nejvýznamnější každoroční přehlídka lodí, konkrétně v přístavním městě Biograd na Moru, jedné z oblíbených pobřežních destinací.

 

Jeďte se podívat do historického města Nin, které je údajně domovem nejmenší katedrály na světě a také biskupa Grgur Ninski, jehož slavná socha od Meštroviće ve Splitu vám zajistí štěstí, políbíte-li její palec.

 

Region Zadar je přírodním rájem a jednou z jeho skvělých přírodních atrakcí je Národní park Starigrad Paklenica, jehož moto „kde se hory dotýkají moře“ naznačuje, že se jedná o jednu z nejlepších chorvatských lokalit skalního lezení.

 

Jednou z mnoha idylických pobřežních lokalit je např. Pakoštane, které získalo celosvětovou proslulost v roce 2012, kdy byl trestním tribunálem v Haagu propuštěn chorvatský válečný hrdina Generál Ante Gotovina – Gotovina strávil svoje mládí v Pakoštane a po svém propuštění se sem vrátil.

 

Ve druhé polovině roku 2015 dojde u regionu Zadar k realizaci hydroplánového spojení, což návštěvníkům ostrovů umožní dostat se na místa jako např. Rab a Jesla na ostrově Hvar a současně zajistí lepší dosažitelnost destinací na pevnině, např. Pula a Split.

 

Ubytování v soukromí v severní Dalmácii

Ubytování v soukromí v regionu Zadar je spousta, a to bez ohledu na to, hledáte-li pro svůj rekreační pobyt vilu na ostrově nebo luxusní apartmán ve městě. Jednoduše si projděte databázi společnosti PSH Chorvatska a najděte si ubytování, které uspokojí vaše individuální potřeby.

Váš PSH - Váš nejjednodušší způsob, jak najít apartmány v regionu Zadar (Severní Dalmácie)!

SPONZOROVÁN PŘEHLED V REGIONU

AKTUÁLNĚ VYBRANÉHO REGION NA MAPĚ

PREMIUM APARTMÁNY

Apartmány Oklopčić - Čiovo
Apartmány Oklopčić - Čiovo
Apartmány Ivišić - Pakoštane
Apartmány Ivišić - Pakoštane
Villa STINA - Seget Vranjica
Villa STINA - Seget Vranjica